Nazywam się Łukasz Długoński.
Ukończyłem (studia magisterskie) Uniwersytet Morski w Gdyni na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa na kierunku Towaroznawstwo.
Aktualnie ubiegam się o nadanie stopnia doktora na Wydziale Nauk o Zdrowiu na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w Katedrze Żywienia Klinicznego.
Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (PTLO) oraz Członkiem Polskiego Instytutu Dietetyki.
Jestem dyplomowanym Dietetykiem.
Prowadzę wykłady m.in. HEALTHY LIFESTYLE AND WELLBEING ( zdrowy styl życia i dobre samopoczucie ) ze szczególnym uwzględnieniem osób zmagających się z nadwagą i otyłością.
Jestem Trenerem Personalnym, Szkoleniowcem oraz Egzaminatorem w REPs Polska, która jest członkiem ICREPs - Międzynarodowej Federacji Akredytującej Profesjonalne Szkoły Fitness (International Confederation for Registers of Exercise Professionals ). Jestem bardzo zaangażowany w branżę fitness & wellness. Poprzez swoją aktywność taką jak pisanie artykułów, przygotowanie webinarów szkoleniowych dla przyszłych trenerów personalnych oraz udział w konferencjach przyczyniam się do PROMOWANIA ZDROWIA.
Prowadzę zajęcia Zdrowego Kręgosłupa oraz Fitness.
Zajmuję się, również Gimnastyką Korekcyjną.
PUBLIC HEALTH porusza wiele kwestii, a przede wszystkim wpływ żywienia czy aktywności fizycznej na nasze funkcjonowanie, relacje między zdrowiem fizycznym a samopoczuciem itp. Wreszcie, zdrowie publiczne, to przede wszystkim, podobnie, jak zawód lekarza miejsce, w którym pomaga się innym ludziom. Poprzez zdrowie publiczne całemu społeczeństwu przybliżamy czym jest ZDROWIE, jak ważne jest i jak o nie dbać. Dzięki PROMOCJI ZDROWIA mogę ukierunkowywać całe społeczeństwo na to, żeby było zdrowe, a co za tym idzie szczęśliwsze.
Zdrowie publiczne jest w opozycji do medycyny, bo jak ktoś dba o zdrowie to nie musi chodzić do lekarza.
Specjalista zdrowia publicznego to osoba, która potrafi rozpoznawać zagrożenia dla zdrowia populacji, czyli wykraczające poza chorobę pojedynczego pacjenta. Obrazuje to przenośnia podążania w górę rzeki. Wyobraźmy sobie, że wyławiamy z rzeki tonącego i pomagamy mu. Za chwilę pojawia się następna osoba, której znowu pomagamy. To zadania lekarzy, pielęgniarek, ratowników i innych zawodów medycznych. Specjalista zdrowia publicznego będzie natomiast zastanawiał się, dlaczego w wodzie pojawiają się tonący, sprawdzi jakie czynniki na to wpływają i będzie próbował działać u źródła.
Jakie treści tu znajdziesz?
moja droga do doktoratu (porady)
opis, wyniki i wnioski moich publikacji
promocja zdrowia
zagadnienia z medycyny stylu życia
temat nadwagi i otyłości
ciekawostki i najnowsze doniesienia nauki związane ze zdrowiem oraz żywieniem
Jak możesz się skontaktować?
dlugonski@gmail.com
+48 691 47 47 14
Twitter @drdlugonski
MOJE PUBLIKACJE:
Zastosowanie rozszerzonej rzeczywistości w edukacji żywieniowej dzieci Przegląd elektrotechniczny
The influence of school location and their children's nutritional model on the risk of obesity in Poland - Pilot study (w trakcie)
Wiedza na temat zdrowego żywienia matek dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Badania i Rozwój Młodych Naukowców w Polsce
The need to identify and confirm the authenticity of Pu-erh teas. Badania i Rozwój Młodych Naukowców w Polsce
Wolontariat
Adopcja Serca (od 2008)
http://www.adopcjaserca.org/
Adopcja Serca to pomoc konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą lub którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.
Osoba, która podejmie się takiej adopcji, musi być odpowiedzialna i świadoma zobowiązania. Zostając Opiekunem zapewnia swojemu Podopiecznemu opłacenie kosztów nauki - mundurka, przyborów, czesnego, w starszych klasach także internatu. Dzieci mniejsze chodzą zwykle do przedszkola lub opłaca się im wyżywienie.
Artykuły dla magazynu Food Forum
Żywienie Sportowców. Jak dobrze zbilansować dietę, by poprawić wydolność fizyczną.
Intuicyjne jedzenie – zbawienie czy zagrożenie?
Owady jadalne – pokarm przyszłości?
Zdrowie w zamian za energię? Zagrożenia związane z napojami energetycznymi i alternatywy dla ich spożywania.
Dodatki do suplementów.
Synergia diety bogatej w kwasy Omega-3 i probiotykoterapii we wsparciu szczelności jelit.
Artykuły dla magazynu Vege
Redukcja na roślinach.
Weganizm wśród sportowców i atletów.
Fosfor - Mały Bohater w Twojej Diecie Roślinnej.
Konferencje
XIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa - 22.04.2023
Przyczyny występowania nadwagi i otyłości u dzieci z obszarów wiejskich i miejskich
XVII Ogólnokrajowa Konferencja Naukowa - 22.05.2023
Wiedza na temat zdrowego żywienia matek dzieci w wieku wczesnoszkolnym
Konferencja DIETOTERAPIA ZABURZEŃ HORMONALNYCH
I METABOLICZNYCH 06.04.2024
Staż
Food Environment Evaluation and Development at Mahidol University
Tło projektu:
Środowisko żywieniowe (FE) jest coraz częściej uznawane za kluczowy czynnik wpływający na jakość diety, odżywianie i zrównoważenie systemów żywnościowych na całym świecie, zwłaszcza w obszarach miejskich szybko globalizujących się rynków żywnościowych na Południu.
Zrozumienie wpływu FE i interakcji konsumentów z FE na zdrowie publiczne oraz opracowanie innowacyjnych metodologii w tym zakresie jest ważne dla informowania strategii związanych z żywieniem, które mają na celu ochronę zdrowia publicznego i środowiskowego oraz równość zdrowotną.
Projekt opiera się na wcześniejszych badaniach populacyjnych i politycznych prowadzonych przez MU-IPSR, MUPH, INMU oraz doświadczeniach i wiedzy partnerów krajowych i międzynarodowych, w kierunku rozwoju metod mapowania FE, badań i ocen mających na celu informowanie takich strategii.
Główne miejsca realizacji:
Kampusy Mahidol University Salaya i Phayathai oraz okoliczne obszary miejskie i podmiejskie, z planami zastosowania wyników w rejonie metropolitalnym Bangkoku oraz innych obszarach Tajlandii i Azji Południowo-Wschodniej.
Główni partnerzy:
Institute of Nutrition, Mahidol University, Tajlandia
Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, USA
Statystyka do badań naukowych
Skorzystaj z pomocy doświadczonych lekarzy-naukowców, aby przygotować statystykę gotową do publikacji, napisać czytelny artykuł i dobrze go opublikować.